Putování se světýlky za svatým Martinem

Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina.

Myšlenka uspořádat lampiónový průvod pro potěšení dětí vznikla v roce 2005 a členové spolku ji ve stejném roce realizovali. Prvního průvodu z nám. 17. listopadu v Příbrami do areálu Marie na Březových Horách se zúčastnilo proti očekávanému počtu 300 účastníků přes jeden tisíc. Proto v následujícím roce 2006 průvod vyšel od dolu Marie na Březových Horách přes nám.17. listopadu do staré Příbrami na nám.T. G. Masaryka, kde byla připravena scéna příjezdu sv. Martina na bílém koni i připomenuta dávná svatomartinská tradice cechu příbramských řezníků. Od roku 2006 převzali nad akcí patronát starostové města Příbram. Tak vznikla novodobá tradice, která obohacuje kulturní život města Příbrami.